czwartek, 9 sierpnia 2012

Co ważymy wagą platformową?

W sklepie spożywczym, składzie, placu budowy, skupie złomu, przemyśle, warsztacie samochodowym. W tych i jeszcze wielu różnorakich miejscach waga platformowa potrafi okazać się przydatna, a nawet wymagana.
Waga platformowa z reguły kojarzy się z ważeniem ogromnej ilości ciężkich towarów, takich jak np. auta, materiały budowlane czy płody rolne. Taka waga platformowa powinna mieć duży i solidny dźwig, winna być wytrzymała, aby wytrzymać wagę kilkutonowego samochodu. Platforma w takiego rodzaju urządzeniu jest wykonana ze wzmocnionej stalowej blachy o kształcie kwadratu o wymiarach 150/150 cm. Przeważnie waga platformowa wbudowana jest w podłoże. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie powinniśmy już podnosić kolosalnego ciężaru, co niebywale ułatwia robotę.

Jednak waga platformowa to także wiele mniejsze typy przemysłowe. Takie z udźwigiem do 60 kilogramów używa się przeważnie w sklepach, jakie sprzedają cięższe wytwory. Waga zazwyczaj ma funkcję automatycznej kalkulacji ceny w odniesieniu do ciężaru artykułu. W wypadku zaawansowanych modeli starczy położyć towar na platformie, a urządzenie samo kalkuluje poszczególne efekty i kalkuluje ostateczną należność do zapłaty. Sprzedawca nie powinien już zapisywać każdego rezultatu ważenia, aby potem samodzielnie liczyć wydatek. Przy wielogodzinnej robocie i okazałej ilości odbiorców o pomyłkę w tego rodzaju wypadku jest bez trudu.

Waga platformowa jest urządzeniem wszechstronnym w zastosowaniu, równocześnie przynosi dokładny pomiar każdego ciężaru w wszelkich warunkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz